2024-yil 4-aprel kuni bo‘lib o‘tgan tadbirda 7 nafar donor faol ishtirok etib, 3 litr 591 ml qon topshirdi.
05.04.2024 788
Sirdaryo viloyati qon quyish stansiyasida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 9-avgustdagi “Respublika qon xizmati muassasalari faoliyatini yanada takomillashtirish va aholi o‘rtasida ixtiyoriy donorlikni rivojlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi qarori qabul qilindi. ” “Oliy ta’lim muassasalari, MO va Ichki ishlar vazirligi tizimida ixtiyoriy donorlik harakatini tashkil etish” ijrosini ta’minlash maqsadida Guliston davlat universitetida donorlik aksiyasi tashkil etilib, qon topshirish bo‘yicha tushuntirish ishlari olib borildi. . 2024 yil 4 aprel o'kazilgan ushbu aktiyada 7 nafar donorlar faol ishtirok etib, 3l 591ml qo'n topshirildi. Suhbat zharayonida: SVQQS laboratory bwlim doctor laboratory technician R.Saitkulov tomonidan berilgan qo'n donorliging ahamiati, qo'n topshinishning inson organizmiga izhobiy ta'siri, qo'n va uning qismlarini tekshirish tartibi va koidalari yoritib berildi. Shu aktiyada begaraz qon topshirgan donorlar PQ 348-sonli karorga asosan ragbatlantirildi.

В акции, состоявшейся 4 апреля 2024 года, приняли активное участие 7 доноров и сдали 3л 591мл крови.
05.04.2024 789
На Сырдарьинской областной станции переливания крови принято решение Президента Республики Узбекистан от 9 августа 2022 года «О мерах по дальнейшему совершенствованию деятельности учреждений службы крови республики и развитию добровольного донорства среди населения» в целях обеспечения реализована «Организация добровольного донорского движения в учреждениях высших учебных заведений, МО и МВД», в Гулистанском государственном университете организована донорская акция, проведена разъяснительная работа по донорству крови. 4 апреля 2024 г. В акции приняли активное участие 7 доноров и сдали 3л 591мл крови. В ходе беседы: врач лаборатории SVQQS bwlim врач-лаборант Саиткулов Р. разъяснил значение донорства крови, положительное влияние донорства крови на организм человека, порядок и правила проверки крови и ее частей. Доноры, которые добровольно сдали кровь в рамках этой акции, были поощрены на основании решения PQ 348.