dam olish va bayram kunlari, yirik savdo majmualari, bozorlar metro stansiyasi, sayohat boglari va aholi gavzhum bulgan zhoilarda tashkil etish
28.11.2023 354
Sirdaryo viloyati kuyish stansiyasida Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2022 yil 9 avgustdagi "Republic qon bilan ishlash xizmatlarini oshirish yanada
takomilashtirish va aholi orasida begaraz donorlik harakatini rivozhlashtirish qoʻzgʻolon tugris ida "gi No. PQ 348-sonli karorining 1-ilova “Republic of kon
bilan. ishlanma hizmati orqali foyda olish yanada ta va aholi begaraz donorlik dasturi” 13.2-bandi Sayer donorlik kulamini kengaitirish. Sayyor donorlik
sessiyalarini aholi uchun qulay zhoylarda va vaktlarda, shu zhumladan dam olish va bayram kunlari,Mazkur bandning ijrosini ta’minlash maqsadida savdo majmualari, bozorlar, metro bekatlari, sayyohlik bog‘lari va aholi gavjum joylar tashkil etishga qaror

по выходным и праздникам, в крупных торговых центрах, рынках, станциях метро, туристических парках и местах массового скопления людей.
28.11.2023 353
На пожарной станции Сырдарьинской области Президент Республики Узбекистан издал Указ №1. Приложение 1 решения КП № 348 «Республика кон. 13.2 Расширение
пула пожертвований Сэйера. Идеально подходят мобильные сеансы пожертвования в удобное для жителей время и в месте, включая выходные и праздничные дни.принимая во внимание, что решено организовать торговые комплексы, рынки, станции метро, туристические парки и места массового скопления людей, в целях
обеспечения реализации настоящего пункта организована благотворительная акция на фермерском рынке города Гулистан Сырдарьинской области, проведена разъяснительная