2023 yil 28 noyabr kuni Khovos TTBda o'tkazilgan aktiyada 12 nafar donorlardan 5.016 litr qo'n olindi.
29.11.2023 399
Sirdaryo viloyati kuyish stansiyasida Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2022 yil 9 avgustdagi "Republic qon bilan ishlash xizmatlarini rivojlantirish yanada
takomilashtirish va aholi orasida begaraz donorlik harakatini rivojlantirishni taʼminlash tugris ida"gi No. PQ 348-sonli karorining 1-ilova 7.4-bandini
taʼminlash. maksadida o'rganish, h izhro etuvchi xokimiyat organlari va fukarolarning o'zini boshkarish organlarini žalb kilgan xolda Khovos fog tibbiyot
birlashmasida donorlik aktaklari tashkil etilib, qon donorligi bo'yicha ishlari olib borildi. 2023 yil Yilning 28-noyabr Kuni
Xovos TTBda o‘tkazilgan aksiya davomida 12 donordan 5016 litr qon olindi. Suhbat davomida: konservatsiya bo‘limi boshlig‘i G.Qoraxanova qon donorligining
ahamiyati, qon donorligining inson organizmiga ijobiy ta’siri, qon va uning tarkibiy qismlarini topshirish tartibi va qoidalarini tushuntirib berdi. Ushbu

28 ноября 2023 года на мероприятии, прошедшем в Ховосском ТТБ, у 12 доноров было собрано 5016 литров крови.
29.11.2023 400
На пожарной станции Сырдарьинской области Президент Республики Узбекистан от 9 августа 2022 года №1. Положение пункта 7.4 приложения 1 Решения КП № 348.
С целью исследования с привлечением органов исполнительной власти и органов самоуправления народа в Ховосском туманном медицинском объединении были организованы
донорские кабинеты, проведена работа по сдаче крови. 28 ноября 2023 г.В ходе акции, проведенной в Ховосском ТТБ, было собрано 5016 литров крови от 12 доноров. В ходе беседы: заведующая отделением консервации Г.Караханова разъяснила
значение донорства крови, положительное влияние донорства крови на организм человека, порядок и правила сдачи крови и ее компонентов. Все граждане приняли
активное участие в этой акции и бесплатно сдали кровь. Доноры, сдавшие бесплатную кровь, затем поощрялись в соответствии с решением PQ 348.